ÜCRETSİZ E-ARŞİV PROGRAMI

Ücretsiz E-Arşiv Programı

e-Arşiv Programı, şirketlerin kağıt belge yerine dijital ortamda elektronik olarak belge saklamalarını sağlayan bir programdır. Bu program, belgelerin güvenli bir şekilde saklanmasını, kolayca erişilmesini ve aranabilmesini sağlar. e-Arşiv Programı, özellikle Türkiye'de vergi mevzuatına uygun olarak kullanılan bir programdır. Şirketlerin vergi beyannameleri için gerekli olan belgelerin elektronik olarak saklanması ve sunulması gerektiği için e-arşiv programı kullanımı zorunlu hale getirilmiştir.


Bilsoft Anahtar Teslim E-Fatura

Hemen Ücretsiz Kullan

e-Arşiv Programı Nedir?

e-Arşiv Programı, şirketlerin kağıt belge yerine dijital ortamda elektronik olarak belge saklamalarını sağlayan bir programdır. Bu program, belgelerin güvenli bir şekilde saklanmasını, kolayca erişilmesini ve aranabilmesini sağlar. e-Arşiv Programı, özellikle Türkiye'de vergi mevzuatına uygun olarak kullanılan bir programdır. Şirketlerin vergi beyannameleri için gerekli olan belgelerin elektronik olarak saklanması ve sunulması gerektiği için e-arşiv programı kullanımı zorunlu hale getirilmiştir.

e-Arşiv Fatura Nedir?

e-Arşiv; Vergi Dairesi tarafından belirlenen kriterlere göre faturaların elektronik ortamda oluşturulması, saklanması, sunulması ve raporlanmasını kapsayan bir uygulamadır. e-Arşiv elektronik bir faturadır. Bu faturayı oluşturup e-Arşiv uygulaması ile müşterilerinize kolayca iletebilirsiniz.

e-Arşiv Kullanmak Zorunda olan Firmalar Hangileridir?

Yıllık Ciro Bazlı e-Arşiv Zorunluluğu

e-Arşiv şartları, sektörlere göre vergi dairesi tarafından belirlenen kurallara göre değişiklik göstermektedir. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın (GİB) yayınladığı genelgeye göre 2020 ve 2021 yıllarında cirosu 4 milyon TL ve üzerinde olan şirketlerin e-fatura ve e-arşive geçmeleri için 1 Temmuz 2022'ye kadar süreleri var.

2020 ve 2021 yıllarında cirosu 4 milyon TL ve üzerinde olan ve 1 Temmuz 2022 tarihinde e-Fatura ve e-Arşive geçiş yapan firmaların 1 Ocak 2023 tarihine kadar e-Defter uygulamasına geçmeleri gerekmektedir.

e-Fatura ve e-Arşiv sistemlerine gönüllü olarak da geçiş yapılır. Bu konuda ciro limiti gibi limitler söz konusu değildir.

Fatura Kesim Limitlerine Göre e-Arşiv Zorunluluğu

Vergi mükellefi olmayanlara o gün düzenlenen toplam fatura tutarının 5000 TL’yi aşması durumunda bu faturaların elektronik ortamda düzenlenmesi gerekmektedir. Vergi mükellefleri için ise de o gün düzenlenen faturaların toplam tutarı vergi dahil 2000 TL'yi aşıyorsa bu faturaların e-Arşiv olarak düzenlenmesi gerekmektedir.

Faturaları GİB Portal üzerinden elektronik olarak dosyalayacaksanız, dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta var: Aynı firma bir gün içinde birden fazla fatura kesse bile GİB Portal ölçüsü yine de toplam fatura tutarına dayanmaktadır. Mesela, 1.000 TL ve 1.500 TL fatura kesilebilmesi için ilk faturanızı iptal etmeniz ve ardından toplam 2.500 TL'lik elektronik fatura kesmeniz gerekir. Bu da tahmin edebileceğiniz gibi sık sık aynı müşterilere fatura kesen firmalar için zorlu bir süreç yaratıyor. Bu noktada firmanın yapacağı en doğru hamle e-Arşive geçmek olacaktır.
e-Arşiv Programı Özellikleri

e-Arşiv Programı, belgelerin dijital olarak saklanmasını, güvenli, erişilebilir ve vergi mevzuatına uygun bir şekilde sunulmasını sağlar. Ayrıca çevreye olumlu etki yapar ve maliyetleri azaltır. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra sağladığı birçok fayda bulunmaktadır. Bilsoft e-Arşiv Programı, elektronik arşiv fatura sürecini yönetmenize olanak sağlayan kullanıcı dostu bir programdır. Program, e-Arşiv portalı entegrasyonu sayesinde fatura kaydı, sorgulama ve görüntüleme işlemlerini kolaylaştırır.

e-Arşiv portalı girişi için özel olarak tasarlanmış Bilsoft e-arşiv programı, en iyi e-arşiv fatura programları arasında yer alır. Program, e-arşiv fatura kesimi, görüntüleme ve takibi gibi tüm süreçleri yönetmenizi sağlar.

Bilsoft e-arşiv programı, e-arşiv fatura düzenleme, gönderme ve alım işlemlerini kolaylaştıran özellikleriyle işletmelerin verimliliğini artırırken, zaman ve maliyet tasarrufu sağlar. Ayrıca program, muhasebe ve finans yönetimi işlemleri için özel olarak tasarlanmış özellikleriyle işletmelerin ihtiyaçlarını karşılar.

E-arşiv fatura sorgulama ve görüntüleme işlemleri için Bilsoft e-arşiv programı, kullanıcı dostu arayüzü ve özellikleriyle ihtiyaçlarınızı karşılar. Program, e-arşiv faturalarınızı görüntüleyebilmenize ve sorgulayabilmenize olanak sağlar.

E-arşiv fatura kesmek için özel olarak tasarlanmış Bilsoft e-arşiv programı, işletmenizin ihtiyaçlarını karşılayacak en uygun e-arşiv fatura programlarından biridir. Ayrıca program, e-arşiv muhasebe ve finans yönetimi işlemleri için özel olarak tasarlanmış özellikleriyle işletmenizin ihtiyaçlarını karşılar.

Bilsoft e-Arşiv Programı, en iyi e-Arşiv fatura programları arasında yer alırken, en uygun fiyatlı programlardan birisidir. En iyi e-Arşiv fatura programı arayan işletmeler için Bilsoft e-Arşiv Programı, kullanıcı dostu arayüzü ve özellikleriyle öne çıkıyor.


  1. arşivleme ikonu

   Arşivleme

  2. Minimum 10 yıl boyunca güvenli bir şekilde arşivleyebilirsiniz.
  1. taslak ikonu

   Taslak Hazırlama

  2. Tıpkı mail'lerde olduğu gibi taslak olarak hazırlayabilirsiniz.
  1. gönderme ikonu

   Gönderme

  2. Fatura işlemlerinizi mail alma ve gönderme kolaylığında gerçekleştirebilirsiniz.
  1. görüntüleme ikonu

   Görüntüleme & Yazdırma

  2. Zaman ve mekan sınırı olmadan, toplu olarak görüntüleyebilir ve yazdırabilirsiniz.
  1. cari ikonu

   Cari Kart Modülü

  2. Sınırsız Cari Hesap kartı tanımlama
  3. Sınırsız grup tanımlama
  4. Cariye Stoklu-Stoksuz Satış
  5. Cariyi borçlandırma ve alacaklandırma işlemleri
  6. Tahsilat ve ödeme makbuzu kesme
  7. Cari hesap ekstresi, Toplu Cari raporu ve cari işlem raporu alabilme
  8. Mahsup fişi(Cariden Cariye Virman)
  9. Cari kartlarına kartvizit profil fotoğraf yükleme
  10. Cari kart işlemlerine resim veya evrak yükleme
  11. Cari kart işlemlerden kısayol ile direk fatura düzeltme
  1. stok ikonu

   Stok Takibi Modülü

  2. Sınısız Depo tanımlama
  3. Sınırsız Stok kartı Tanımlama
  4. Barkodsuz ürünler için otomatik barkod tanımlama
  5. Gramajlı ürünleriçin otomatik barkod tanımlama
  6. Stok grubu ve birimi tanımlama
  7. Stok kartlarına resim yükleme
  8. Toplu stok raporu ve stok hareketleri raporunu alabilme
  9. Depo hareketleri raporunu alabilme
  10. Barkod etiketi basma (tekli veya toplu)
  11. Depolar arası virman
  12. Stok kartlarına çoklu fiyat ekleme
  13. Stok kartlarına paket oluşturma sistemi
  14. Stok kartlarına lot sistemi
  15. Kişiselleştirilebilen 4 adet özel alan
 
  1. Raporlama Sistemi

  2. Cari kartlara ait Hesap ekstresi, Toplu cari raporu v.b.
  3. Stok, Depo Hareketleri,Stok listeleri raporu v.b.
  4. Satış raporu ve satış grafiği
  5. Kar-Zarar Analizi
  6. Gün Sonu Raporu                   
  1. Fatura Modülü

  2. Alış, Satış ve İade faturası düzenleme
  3. Hızlı parekende satışı yapabilme
  4. Standart ve gramajlı ürün barkod desteği
  5. İrsaliyeyi fatura dönüştürme
  6. Fatura makbuz basımı
  7. Detaylı alış, satış ve iade faturası raporlama
  8. Kişiselleştirilebilen 2 adet özel alan
 
 

e-Arşiv Programı Sık Sorulan Sorular (SSS)


e-Arşiv e-Fatura Farkı Nedir?

İkisi birbirine çok benzese de temelde iki faturayı şu kategorilere ayırabilirsiniz:

1. e-Fatura kullanıcılarınıza e-Fatura, e-Fatura olmayan kullanıcılarınıza e-Arşiv fatura gönderebilirsiniz. Örneğin; henüz e-Faturaya geçmemiş tüzel kişilere veya son kullanıcılara e-Arşiv faturalar gönderirsiniz.

2. Küçük ve orta ölçekli şirketler, e-fatura ve e-Arşiv faturalarının bir kombinasyonunu kullanarak, son kullanıcılar da dahil olmak üzere herkese elektronik olarak fatura gönderebilir. Bilsoft programı ile e-fatura gönderirken kimin e-fatura kullanıcısı olduğunu, kimin olmadığını bilmenize gerek yok. Fatura gönderimi sırasında sistem bunu müşterinizin vergi numarasından ayırt edecek ve sizi buna göre yönlendirecektir. Yani tek yapmanız gereken satış yapmak, e-fatura oluşturmak ve tek tuşla müşterilerinize kolayca göndermek.

e-Arşiv faturasını kimlere gönderebilirim?

Geçmiş yıllarda e-fatura kullanabilmek için e-fatura kullanıcısı olmak gerekiyordu. Ancak, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen yeni kurallarla e-Arşiv gönderme için e-fatura mükellefi olma zorunluluğu kaldırılmıştır. Artık özel bir entegratör aracılığıyla e-fatura düzenlemek için e-fatura kullanıcısı olmanıza gerek yok.

Stok raporları var mı?

Üretilen ve üretimde kullanılan hammaddelerin stok bilgilerini detaylı bir şekilde raporlarımızdan görüntüleyebilirsiniz.

Müşterim e-faturaya geçmemiş ve matbu e-arşiv talep ediyor. Nasıl bir yol izlenir?

E-Arşiv faturaları matbu olarak göndermeniz gerekmez. Ancak, müşteriniz fatura basmakta ısrar ederse, herhangi bir yazıcıdan çıktıyı müşterinizle paylaşabilirsiniz. Kaşe veya ıslak imza gerekli değildir. Aynı şekilde müşterileriniz kendileriyle elektronik ortamda paylaştığınız e-Arşiv fatura çıktısını alabilir. Başka bir deyişle, çıktısını alıp ona göndermenize bile gerek yoktur.